Dziś na ulicy zobaczyłam kobietę, która wyglądała na około 40 lat lub trochę więcej. Trudno było jej nie zauważyć. Mój wzrok spoczął na niej i za nią podążał, aż zniknęła z pola widzenia. Wyróżniała się wśród młodych dziewcząt i dojrzałych pań.

Kobieta była ubrana perfekcyjnie: spódnica do kolan i jasnobeżowa bluzka – wszystko pasowało tak dobrze, że nawet najostrzejszy krytyk nie znalazłby na co narzekać. Buty były na obcasie, włosy upięte w kok, ale fryzura wydawała się nierealistycznie kobieca. Po prostu przepłynęła w tych szpilkach, nie przeszła. Kobieta nie była modna, jej ubrania były niedrogie, dość proste, ale gustownie dobrane, jej chód był pełen wdzięku. Bez dodatków, wszystko jest surowe, ale piękne. Poza tym była szczupła, figura po prostu idealna, na jej twarzy pojawiał się lekki uśmiech. Promieniowała ciepłem i miękkością.

Dlaczego ta pani tak bardzo zwróciła moją uwagę? Bo gdy już minęła, rozejrzałam się i oto co zobaczyłam: dziewczyny, a nawet dorosłe kobiety w podartych dżinsach, w butach na grubej, niechlujnej platformie, włosach w różnych kolorach, różnej długości, obcisłe szorty na pełnych udach i męski.

Ktoś się śpieszył, ktoś coś krzyczał przez telefon, ktoś miał taką smużkę taniego dezodorantu lub perfum, jakby wylał się cały litr; ktoś nosił ubrania w tak nierealnych kolorach i niespójne z niczym, że ktoś, kto tak ubrał się w domu, nie ma lustra.

Nie widziałam kobiecości w żadnej z tych, które przeszły obok.

I tak wszędzie. Wszyscy gonią za modą, nie zastanawiając się, czy pasuje modna rzecz, czy nie, modne torby i buty kupuje się bezkrytycznie - czasami szczerze brzydkie; a kobiety wkładają wszystko, jakby nie patrząc. Gdzie podziało się poczucie smaku i proporcji, których dziewczęta uczyły się od najmłodszych lat, kiedy dbały o siebie, miały eleganckie maniery, ubrane modnie, a jednocześnie ze smakiem?

Zawsze podziwiałam utalentowaną Gabrielle Bonheur (Coco) Chanel, która nauczyła kobiety elegancji, nie odmawiając sobie jednocześnie wygody. Chanel stworzyła ubrania, które były niezwykle wyrafinowane i stylowe. Wszystko odzwierciedlało najdoskonalszy gust wielkiej projektantki mody.

Gabrielle Chanel wiele osiągnęła, jednocześnie wiele przeżyła, ale zawsze była na szczycie, nie okazywała bólu i nadmiernych uczuć. Mężczyźni byli nią zafascynowani, ciągnięci do niej, gotowi oddać wszystko w imię tej kobiety.

A w tym artykule chcę podzielić się z czytelnikami kilkoma powiedzeniami wspaniałej Coco Chanel, których znaczenie polega właśnie na tym, jaka powinna być kobieta, aby była idealna.

Kiedy kobieta ma dobrą sylwetkę i regularne rysy twarzy, jest piękna; gdy kobieta jest gustownie ubrana, ma lekki makijaż, który podkreśla godność jej twarzy, umie się poruszać i mówić – jest elegancka; a kiedy jest jednocześnie elegancka i piękna, ma wdzięk.

Jak myśli dzisiaj wielu ludzi? Kobieta nie jest nikomu nic winna! Chcę jeść bułki w nocy - zrobię to, i niech mój mąż kocha mnie za to, kim jestem, „Wygląd nie jest najważniejszy.

Dokąd zmierzamy z takimi przekonaniami?

Trzymaj obcasy, głowę i standardy wysoko.

Uważam też, że kobieta po prostu musi trzymać się w ryzach i w formie. Dlatego jest płcią piękną, aby być piękną, atrakcyjną i czarującą.

A tego potrzebujesz, a oto dlaczego:

Nigdy nie zaniedbuj się. Zawsze musisz być w formie. Nie możesz pokazać się w złym stanie. Zwłaszcza krewnym i przyjaciołom. Oni martwią się. A wrogowie się cieszą. Dlatego bez względu na to, co się stanie, zdecydowanie musisz pomyśleć o tym, jak wyglądasz.

Brzydko jest patrzeć na grubą kobietę, która przybrała na wadze nie z powodu problemów zdrowotnych (nie o tym teraz), ale po prostu dlatego, że uwielbia jeść smacznie i dużo. W końcu słusznie mówi się: ktoś je, aby żyć, a ktoś żyje, aby jeść. Bez względu na to, co mówią, że grubsza kobieta też jest piękna. Nie, jeśli osoba jest zdrowa, nie powinna być gruba. Gruba kobieta traci kobiecość i wdzięk.

Oto, co jeszcze radziła Gabrielle Chanel.

Jedzenie powinno być proste. Śpij dobrze przez siedem do ośmiu godzin, jeśli tak bardzo chcesz, śpij przy otwartych oknach. Wstawaj wcześnie, pracuj ciężko, bardzo ciężko. Nikomu to nie zaszkodzi, bo stworzy dobrą energię, a energia z kolei zadba o losy ciała. Nie siedź do późna. W końcu, co jest tak cenne w życiu świeckim, że zaniedbujesz poduszkę, aby nie zasnąć do rana!

To naprawdę ważne. Mądre słowa, których wszyscy musimy dziś słuchać.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya