Możesz usłyszeć przeprosiny od osoby toksycznej, ale nie będą one szczere. Tacy ludzie proszą o przebaczenie, tylko po to, by manipulować tobą, dostać to, czego chcą. Oszukają cię, abyś uwierzył, że zasługują na przebaczenie.

Nigdy nie przyznają się do błędu. Nigdy nie powiedzą po prostu „przepraszam” i nie zostawią rzeczy takimi, jakie są. Po tych słowach zawsze będzie coś innego. Usprawiedliwią się, mówiąc, że to nie ich wina, ale ich byłych lub ich rodziców, a nawet twoja.

Zawsze będą próbowali przekazać to komuś innemu, ponieważ nie są wystarczająco dorośli, aby odpowiadać za swoje czyny. Uważają, że nie mogą się mylić. Czują się, jakby nie powiodło im się z powodu swoich przeszłych lub obecnych okoliczności, podczas gdy w rzeczywistości ponoszą wyłączną odpowiedzialność za własne decyzje. Sami wybierają drogę, a jeśli wybór padł na niewłaściwą, to są zobowiązani do tego przyznać.

Oczywiście nigdy nie udzielą ci przeprosin, na które zasługujesz. Jeśli takie osoby przeproszą za zdradę, zapewnią, że nigdy by się to nie wydarzyło, gdyby nie zostały zaatakowane, lub jeśli ostatnio bardziej interesowałeś się seksem, lub gdyby nie zamówiły dodatkowego piwa w barze.

A jeśli masz odwagę wstać i powiedzieć, że to wszystko bzdury, całkowicie odwrócą sytuację. Wymienią wszystkie miłe rzeczy, które dla ciebie zrobili i oskarżą o niewdzięczność. Wspomną, że też nie jesteś doskonały, ale nigdy nie żywili do ciebie urazy. Będą próbować sprawić, że poczujesz się winny, mimo że to oni wszystko zepsuli.

Toksyczni ludzie nigdy nie przyznają się do błędu. Nigdy nie myślą o swoim wyborze i nie uświadamiają sobie, że muszą się zmienić. Nie ma znaczenia, co robisz i jak bardzo ich kochasz – kłótnia z nimi jest po prostu nie do wygrania. Zrobią co w ich mocy, aby udowodnić swoją niewinność. Będą się wymyślać, rozsiewać plotki i przekręcać prawdę, aby pasowała do własnych pomysłów.

Możesz na nich krzyczeć, przeklinać lub spokojnie stwierdzać fakty, ale to niczego nie zmieni. Mają talent do zmieniania rzeczywistości. Tworzą własną prawdę i starają się, aby jak najwięcej ludzi w nią uwierzyło. Więc w końcu to ty będziesz wydawał się szalony. I w końcu okazuje się, że to ty wszystko zrujnowałeś.

Kiedy na twojej drodze pojawia się toksyczna osoba, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla własnej korzyści, to odejść. Nigdy nie zmusisz takiego człowieka do spojrzenia na sytuację z twojego punktu widzenia. I nigdy nie zmuszaj go do przyznania, że ​​jego kłamstwa poszły za daleko. Toksyczni ludzie nie myślą logicznie. Myślą tylko o sobie.

Główne zdjęcie: leafclover.land