Jest tak wiele rzeczy, które wpływają na nasze życie i najczęściej zdarza się to niespodziewanie. To właśnie przydarzyło się mnie. Od wielu lat mieszkam sama w mieście. Moja mama została na wsi. W naszej rodzinie wszystko było w porządku, dopóki mama i tata mieszkali razem. Potem on odszedł. Mama nie mogła zostać sama, bardzo się zmieniła, zachowywała się jak małe dziecko.

Kiedy przyjechałam do niej to zdałam sobie sprawę, że nie mogę jej zostawić. Potrzebowała stałej opieki, więc nie można było zostawić jej na wsi. Nie chciała być sama, martwiła się, że znów wrócę do miasta i zostawię ją samą, za każdym razem prosiła mnie, żebym została z nią choć jeden dzień dłużej. Dlatego postanowiłam, że zabiorę matkę do miasta.

Moja mama spakowała do worka swoją poduszkę i nową pościel, którą dostała ode mnie w prezencie już dawno temu; z jakiegoś powodu wciąż była zapakowana. Nie miałam nic przeciwko. Niech bierze co chce. Być może były to jej ulubione rzeczy. Może przyzwyczaiła się do spania na tym. Przez całe życie mama nigdy nie wyjeżdżała poza wieś, jedynie do miasta, ale razem z tatą.

Prowadziła spokojne życie. Teraz ma ponad 80 lat. Tęskni za swoją wioską, za swoim domem, ponieważ mieszkała tam całe życie, ale kiedy siadam obok niej - mama staje się bardziej radosna. Mama lubi też ciszę. Często siedzi w swoim pokoju i czyta modlitwy. Od prawie dwóch tygodni mama mieszka ze mną, więc trochę się przyzwyczaiła, dobrze się czuje w moim towarzystwie.

Ufa mi we wszystkim i jest szczęśliwa jak dziecko, kiedy wracam do domu po pracy - za każdym razem spotyka mnie. Głaskam ją po siwych włosach i razem idziemy do kuchni robić kolację. Odkąd moja mama zamieszkała ze mną, moje życie również nabrało większego sensu i jest w nim więcej światła, ciepła i dobroci: za każdym razem po pracy pędzę do domu, wiedząc, że ktoś na mnie czeka.

Domyślam się, że nie obyło się bez modlitw mojej mamy i jej szczerej wiary w dobro i miłość. Moje mieszkanie zmieniło się w prawdziwy kwitnący ogród dzięki mojej najbliższej osobie.

Jest przytulnie i spokojnie. Jestem bardzo szczęśliwa, wspominam swoje dzieciństwo i robi mi się tak ciepło. Mam nadzieję, że moja mama też jest ze mną szczęśliwa. Dziękuję ci, moja kochana mamusiu. Chcę, żebyś była ze mną jak najdłużej. Doceniam każdy dzień, kiedy jesteś obok mnie.

Główne zdjęcie: youtube