Stanisław zawsze był uważany za idealnego mężczyznę. Głowa rodziny, kochający ojciec, pracowity człowiek i prawdziwy dżentelmen. Szanowali go nie tylko współpracownicy, ale także przełożeni.

Jego dzieci były z niego dumne i podziwiały go, a żona po prostu uwielbiała swojego męża. Ogólnie rzecz biorąc wszyscy go podziwiali.

Życie toczyłoby się dalej i wszystko pozostałoby tak jak jest, gdyby pewnego dnia jego piętnastoletnia córka nie dowiedziała się, że ojciec ma kochankę...

Diana zawsze była ciekawskim dzieckiem. Już w przedszkolu potrafiła dostrzec rzeczy, na które inne dzieci zazwyczaj nie zwracają uwagi. Nic dziwnego, że po tym, jak poznała znajomą swojego ojca, dziewczynka od razu zdała sobie sprawę, że to jego kochanka.

Niezależnie od tego, że Stanisław nie wyznał wszystkiego swojej żonie i córce, wiec były to tylko domysły, Diana mimo wszystko podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z matką.

Stanisław zdawał sobie sprawę, że pewnego dnia będzie musiał o wszystkim powiedzieć. Stanął przed trudnym wyborem: zniszczyć rodzinę i odejść do ukochanej kobiety, która spodziewała się dziecka, czy utrzymać związek z tą, do której uczucia już dawno wygasły.

Mężczyzna nie chciał skrzywdzić ani siebie, ani żony, a tym bardziej swoich dzieci. Tak się jednak złożyło, że był do tego zmuszony.

Pewnego wieczoru jego żona Monika jak zwykle nakryła do stołu i nagle zapytała: „Czy naprawdę masz kochankę?”.Spojrzał jej w oczy i nie potrafił skłamać.

Powiedział – „Tak”. Nie pozostało ani jednej szansy na dalsze szczęśliwe życie razem...

Godzinę po tej rozmowie Stanisław wyszedł z domu z jedną walizką i nigdy już do nich nie wrócił. Choć wielokrotnie próbował to zrobić.

Z czasem mężczyzna zdał sobie sprawę, że popełnił wielki błąd i desperacko próbował wrócić do swojej rodziny. Ale ani była żona Monika, ani córka Diana nie potrafiły mu wybaczyć.

Nawet młodsza córka Alicja nie chciała o nim słyszeć. Zdrada ojca wywołała u niej prawdziwy szok. Dziewczynka nawet przestała postrzegać go jako bliską osobę.

Teraz nawet nie wspomina o tacie. Pozostał tylko były mąż jej matki - Stanisław...

Główne zdjęcie: str