Rolnik z indyjskiej wioski usłyszał dziwne dźwięki ze swojej stodoły. Wchodząc do niej, zobaczył tam wyczerpanego lamparta, który szukał pomocy.

W wielu wioskach i farmach w Indiach często można tam spotkać lamparty i inne dzikie zwierzęta ze względu na bliskość dzikiej przyrody do osad. Jeden taki incydent miał miejsce w indyjskiej wiosce Taharabad. Wyczerpany lampart szukał schronienia i natknął się na stodołę.

foto: petpop.cc

Właściciela farmy obudziły odgłosy przestraszonych kóz i zaglądając do stodoły zobaczył tam lamparta. Mężczyzna był w szoku, ale widząc, że zwierzę jest w złym stanie, natychmiast skontaktował się z ratownikami z organizacji Wildlife SOS. Na farmę dotarli w trzy godziny, zabierając cały niezbędny sprzęt.

foto: petpop.cc

Ratownicy ustalili, że lampart był dość stary i niedożywiony. Został pomyślnie przetransportowany ze stodoły do ​​klatki i przewieziony do ośrodka ratunkowego. Weterynarze zauważyli, że zachowanie drapieżnika było dość spokojne, w przeciwieństwie do innych uratowanych lampartów, które często odczuwają niepokój w obecności ludzi.

foto: petpop.cc

Teraz zdrowie lamparta się poprawia. Mieszka w rezerwacie, otoczony opieką wolontariuszy. Po całkowitym wyzdrowieniu zostanie wypuszczony z powrotem na wolność.

foto: petpop.cc

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc