Trzeba przyznać, że Wszechświat ma czasem swoiste poczucie humoru, ale pozwól mu wykonywać swoje zadanie…

Każdy z nas chce otrzymać coś własnego z tego życia. Każdy chce, aby ta czy inna sytuacja została rozwiązana w określony sposób. Dlatego mamy nadzieję i modlimy się, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Często jednak Wszechświat, który, trzeba powiedzieć, ma swoiste poczucie humoru, nie daje nam tego, czego tak bardzo pragniemy. Bo w ten sposób prezentuje to, czego naprawdę potrzebujemy.

Często to, czego chcemy i czego potrzebujemy, to dwie różne rzeczy. A to, czego chcemy, nie zawsze jest dla nas najlepszą opcją. Więc pozwól Wszechświatowi dać ci to, czego potrzebujesz, to najbardziej uzdrawiająca rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić.

Ponieważ czasami trzeba się po prostu zrelaksować i pozwolić, by sprawy potoczyły się swoim torem. Często naszymi działaniami i słowami tylko pogłębiamy naszą karmę, nie pozwalając nam wyjść z impasu i stagnacji, w której się znajdujemy.

Tak, mówcy motywacyjni mówią, że powinniśmy realizować swoje pragnienia i osiągać swoje cele, bez względu na to, co się stanie. W rzeczywistości nie ma nic złego w dążeniu do celu. Ale co wtedy? Nadal czujemy się nieszczęśliwi i niezadowoleni. Szczęście okazuje się krótkotrwałe i znów musimy postawić sobie nowy cel do osiągnięcia.

Wszyscy moglibyśmy być szczęśliwsi i bardziej spełnieni, gdybyśmy w razie potrzeby mogli trochę odpocząć i pozwolić, aby rzeczy po prostu się toczyły się samodzielnie.

Zamiast smucić się z powodu tego, co się nie spełniło w życiu, naucz się być wdzięcznym za wszystko, co masz. I za wszystko, co przychodzi do ciebie, jeśli pozwolisz Wszechświatowi wykonać swoją pracę.

Główne zdjęcie: esotericblog