Daj swojemu umysłowi kilka minut ciszy dziennie, a zobaczysz, jak szybko pomoże Ci to wejść na ścieżkę, której oczekujesz w życiu.

Pewnego dnia rolnik odkrył, że zgubił zegarek w stodole z sianem. Pomimo tego, że nie przedstawiały żadnej wartości, a jego koszt był niski, zegar był cenny dla rolnika jako prezent od ukochanej osoby.

Po bezowocnych długich poszukiwaniach stodoły zrezygnował.

Nie było więcej sił. Widząc w pobliżu bawiących się chłopców, postanowił zwrócić się do nich o pomoc i obiecał nagrodę temu, kto znajdzie jego zegarek w sianie.

Słysząc to, chłopcy rzucili się gangiem do stodoły, wspinali się po całym stogu siana od góry do dołu, ale nie znaleźli zegara.

A w momencie, gdy rolnik miał już zrezygnować z wszelkich prób odnalezienia zegarka, podszedł do niego mały chłopiec i poprosił, by dał mu jeszcze jedną szansę. Rolnik, patrząc na niego, pomyślał, czemu nie, zwłaszcza że dziecko wyglądało całkiem szczerze. Więc rolnik wysłał chłopca do stodoły.

Wyobraź sobie jego zdziwienie, gdy po jakimś czasie chłopiec wyszedł ze stodoły z zegarkiem w ręku. Rolnik, przepełniony radością, zapytał z ciekawością, jak udało mu się zrobić to, czego nie udało się innym chłopcom. Chłopiec odpowiedział: „Nic nie zrobiłem. Po prostu usiadłem na podłodze i słuchałem. W ciszy słyszałem tykanie, poszedłem w kierunku dźwięku i znalazłem zegarek”.

Morał: Spokojny, pogodny umysł potrafi myśleć lepiej niż podekscytowany i wzburzony. Daj swojemu umysłowi kilka minut ciszy dziennie, a zobaczysz, jak szybko pomoże Ci to wejść na ścieżkę, której oczekujesz w życiu.

Sama dusza zawsze wie, co zrobić, aby zostać uzdrowioną.

Główne zdjęcie: storyfox